Sıkça Sorulan Sorular

Adet Dönemi

plus

Adet dönemlerini izlemeye yardımcı olan uygulamalar var mı?

Tabii ki evet! Aslında bu oldukça kolay. Kadınlık dönemine giden bu yola yeni adım atmış özel kişilerdenseniz, bilmelisiniz ki adet döngülerini hesaplamak sadece kadınların bildiği, gizemli bir iştir. Şimdi kadınlara neden gizemli denildiğini anlayabiliyorsunuz!

plus

Adet Öncesi Sendromu döngüsü nasıl hesaplanır? (veya) Adet sürelerimi veya adet döngülerimi nasıl tahmin edebilirim?

İhtiyacınız olan sayıları bildiğinizde, tarihleri hesaplamak oldukça kolaydır. Birkaç adet döngünüz boyunca günleri ve tarihleri kaydedin ve bunların ortalamasını bulun. Merak etmeyin, bu sanıldığı kadar zor değil.

plus

Adet tarihlerimi hatırlamak için ne yapabilirim?

İnsanlar oldukça yenilikçidir ve sorunlara uygun çözümler üretirler. Son adet tarihlerinizi basitçe bir takvime işaretleyerek takip edebilir, ya da Perio Uygulaması ile bu aktiviteyi muhteşem bir hale getirebilirsiniz.

plus

Ya adetlerim gecikirse?

Bazen adet dönemleri başta stres, fiziksel aktivite veya hormonlar olmak üzere çeşitli etmenlerin etkisiyle gecikebilir. Ancak adet dönemlerinizi takip etmek, bir gecikme yaşanmışsa bunları fark etmenizi sağlar ki, bu durumda doktora başvurabilirsiniz.

plus

Düzenli adet görmek ne anlama gelir?

Bu herkes için farklı olabilir! Düzenli veya normal dönem sadece bir patern takip edildiği anlamına gelir. Sizin adet döneminiz 5 haftada birken, diğerlerininki 3- 4 haftada bir olabilir.

plus

Adetlerin düzensiz olması normal midir?

Adetlerinizin arada sırada düzensiz olması normaldir. Eğer adet görmeye yeni başlamışsanız vücudunuzun düzene girmesi 1-2 yıl alabilir, bu normaldir. Eğer adet görmeniz gereken dönemlerinizi sıklıkla kaçırıyorsanız veya olağandışı kanamalarınız oluyorsa bir doktora danışmalısınız çünkü bunun bir sağlık sorunu buna neden oluyor olabilir.

plus

Ergenlik döneminde vücudumda ne gibi değişiklikler olacak?

Güzel soru! Kızlar öncelikle kasıklarda kıllanma, memelerin belirginleşmeye başlaması ve vajinal akıntı fark ederler, ayrıca koltukaltı kılları ve muhtemelen sivilcelenme görülür. Erkeklerde ise ses kalınlaşması ve vücut kılları gelişir

plus

Ergenlik duyguları etkiler mi?

Ergenlik sadece fiziksel değişikliklerden ibaret değildir. Ruh hali değişiklikleri, kendini aşırı derecede hassas hissetme, kendiniz farkındalığınızın artması gibi birçok duygusal değişiklik yaşayacaksınız. Ama aynı zamanda, daha iyi bir arkadaş, daha iyi bir lider, kendinizin daha iyi bir versiyonu olmayı da öğreneceksiniz.

plus

Normal bir adet dönemi uzunluğu ne kadardır?

Ortalama olarak, adet dönemleri 3 ila 7 gün arasında sürer. Ama sizinki biraz daha uzun ya da biraz daha kısaysa da, merak etmeyin. Bu sadece ortalamadır. Vücudunuz sizin için normal olanı yapacaktır.

Uygulama Çalışması

plus

Adet dönemlerini izlemeye yardımcı olan uygulamalar var mı?

Eğer kendiniz hesaplamakla uğraşmak istemiyorsanız, adet dönemlerini izlemenize yardımcı olabilecek birçok araç vardır. İster kendiniz hesaplayın, ister bir uygulama aracılığıyla takip edin, adet dönemleriniz arasında kaç gün olduğunu bilmek, kendinizi hazırlamanıza ve bu dönemde kendinizi güvende hissetmenize yarım edecektir. Perio, adet dönemlerinizi takip etmenizi ve hatta bundan çok daha fazlasını yapmanızı sağlayan benzersiz bir uygulamadır!

plus

Adet dönemi izleme uygulaması ne işe yarar?

Çoğu adet dönemi izleme uygulamasında, tek yapılması gereken uygulamaya tarihleri girmektir. Uygulama içerisindeki bu bilgiler, yumurtlama tarihlerinizi takip ederek, gelecekteki adet dönemlerini tahmin etmeyi sağlar.

plus

Adetlerimle ilgili bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?(veya)Perio uygulamasının faydası nedir?

Kendinizle ilgilenmek önemlidir, özellikle de adet dönemlerinde olduğunuzda. Perio, kadın kişisel bakımı ve adet dönemlerini nasıl idare edebileceğinizle ilgili önemli bilgiler sunar.

plus

Perio'yu eşsiz ve ilginç kılan nedir?

İçinde çok daha fazlası bulunan ve sıkıştırılarak küçücük hale getirilmiş bir pakete sahip olabilecekken, neden sadece adet dönemlerinizi işaretlemekle yetinesiniz? Perio başvurabileceğiniz, adet dönemleri ve kişisel hijyenle ilgili bilgilere tek adımda, topluca ulaşabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamada şu özellikleri bulabilirsiniz: -Gelecek dönem öngörülerini içeren adet izleme takvimi -Makaleler, adet dönemi, ergenlik ve bakım ile ilgili okumalar -Doğru sanılan yanlışlardan kurtulmanızı sağlayacak Bilgilerini Sına bölümü -Bilgilerinizi değerlendirmeniz için sorular içeren küçük testler -Size en uygun ürünler ve teklifler için Ürünler ve Kuponlar

plus

Uygulamayı nasıl kullanırım?

Perio uygulamasını Android Playstore veya iOS Appstore'da bulabilirsiniz. Yükleyin, uygulamaya kaydolun ve işte, başlamaya hazırsınız. Uygulamayı hemen indirin!

plus

Uygulamayı kayıt olmadan kullanabilir miyim?

Evet, mümkün! Uygulamaya kayıt olmadan, "Misafir Kullanıcı" olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak, misafir kullanıcı olduğunuzda, uygulamanın bazı özellikleri kullanıma açık olmayacaktır. Perio uygulamasının tüm özelliklerinin keyfini çıkarmak için hemen kaydolun!

plus

Uygulamayı çevrimdışı kullanabilir miyim?

Uygulamanın bazı özellikleri çevrimdışı olsanız bile çalışacaktır. Ağ bağlantınızı kaybetseniz bile adet dönemlerinizi izlemeye, günlük girişlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Verilerin kaybolmasından endişe etmeyin. Bu bilgiler hala sizin için kullanılabilir olacaktır.

plus

Uygulama birden fazla cihazda kullanılabilir mi?

Kayıtlı bir kullanıcı olduğunuz sürece, birden çok cihaza giriş yapabilir ve uygulamayı birden çok cihazda kullanabilirsiniz. Uygulama, Android & iOS akıllı telefonları desteklemektedir.

Uygulama Özellikleri

plus

Bu uygulamanın özellikleri nelerdir?

Kişisel takviminizi kolayca oluşturabilirsiniz. Bilgiler, öneriler, uyarılar, kişisel günlük ve sağlık durumu izleme gibi tüm işlevler, sağlık düzeninize yardım edebilmek için burada bir araya getirilmiştir.

plus

"Kalpler" nedir?

"Kalpler", Perio'nun kullanımını daha eğlenceli hale getirirler. Uygulamaya giriş yapmak, kayıt tutmak, okumak gibi aktiviteler sayesinde bir yandan kendinize dikkat ederken, aynı zamanda uygulama içerisinde yapmış olduğunuz faaliyetler için de ödüllendirilmiş olursunuz.

plus

"Kalpler" ne işe yararlar?

"Uygulamayı kullanıp, daha çok şey öğrendikçe daha üst seviyelere ulaşır, bu sırada da kalpler kazanırsınız. Ulaştığınız her seviyede kazandığınız ödülleri alacağınız üründe indirim kuponu olarak kullanabilirsiniz. -Eğer Acemiyseniz, %5 indirim kuponu, -Eğer Etkileyenseniz, %10 indirim kuponu, -Eğer Süperstarsanız, %15 indirim kuponu, -Eğer Megastarsanız, %15 ve üzeri indirim kuponu kazanırsınız."

plus

Nasıl daha fazla kalp kazanabilirim?

Uygulamadaki faaliyetleriniz karşılığında Kalplerle ödüllendirilirsiniz. Günlüğünüzü güncellediğinizde, soruları yanıtladığınızda ve hatta anımsatıcılar ayarladığınızda kalpler kazanırsınız. Perio uygulamasını indirerek hemen kalpler kazanın!

-