Yenilenebilir enerji kaynakları

Orkid olarak ürünlerimizin çevreyi en düşük ölçüde etkilediğinden emin olmaya kararlıyız. Bunu kullandığımız malzemelerin kaynaklarını dikkatlice seçerek, üretim sürecinde oluşturulan atık seviyesini en aza indirerek ve kaynaklarımızı sorumlu bir şekilde kullanarak yapıyoruz. Ayrıca ürünlerimizin ait olduğu yerin sahiller ve su yolları olmadığına da inanıyoruz, bu nedenle ürünlerimizin doğru bir şekilde atılması için eğitim vermek konusunda da kararlıyız.

Gülümseyen genç kız

Kullandığımız plastik hakkında dikkatli seçimler yapıyoruz ve geri dönüştürülmemiş plastik kullanımımızı aşağıdaki şekillerde azaltmayı amaçlıyoruz:

  1. Bilimle desteklenen yöntemler
  2. Tüketicilerimizin markalarımızdan beklediği üstün performansı tehlikeye atmayacak yollar.

Her kadının farklı bir regl tecrübesine sahip olduğunun farkındayız. Bir kadın için doğru olan bir ürün, diğeri için olmayabilir. Bu yüzden kişiye özel ihtiyaçları karşılamak için pek çok ped çeşidi sunuyoruz.

Sürdürülebilir Üretim

P&G, tüm tesislerine %100 yenilenebilir enerji sağlama ve ürünleri ve ambalajları için %100 yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş malzemeler kullanma yönündeki uzun vadeli hedefine bağlı kalmaktadır. Dünya çapındaki kadın bakım ürünleri tesisleri, 2010’dan beri katı atık seviyesini %70 oranında azalttı ve tüm tesislerimiz, sıfır atık prensibini benimsedi. Yani atıkları çöp sahalarına göndermek yerine, üretimde yeniden kullanıyor veya enerjiye dönüştürüyoruz.

Sürdürülebilir Ambalajlama

2025 yılına kadar %100 geri dönüştürülebilir ambalajlar yoluyla ambalaj atıklarını ortadan kaldırmayı ve daha yenilenebilir veya geri dönüştürülebilir malzemeleri entegre etmeyi hedefliyoruz. Altyapıların imkan verdiği yerlerde ambalajlarımızı geri dönüştürülebilir olacak şekilde tasarlıyoruz ve daha döngüsel bir ekonomi yolunda geri dönüştürülmüş bileşenleri entegre etmek için çalışıyoruz.

Pedinizi veya günlük pedinizi sorumlu bir şekilde nasıl atabilirsiniz?

Pedlerimizin katı atık oluşturmadan kullanılabilmelerini isterdik, ancak bu henüz mümkün değil. Kişisel veya tıbbi bakım için kullanılan birçok malzeme gibi Orkid pedler de geri dönüştürülemiyor. Pedler atık su işleme tesislerinde işlenemedikleri ve septik sistemlere zarar verebilecekleri için tuvalete de atılamamaktadır. Bu yüzden ürünlerimizi, mevcut katı atık bertaraf sistemleriyle uyumlu olacak şekilde tasarladık.

Pedlerinizi çöpe güvenli bir şekilde atarak çevreyi korumamıza yardımcı olun. Bu şekilde hepimiz çevre için üzerimize düşeni yapabiliriz.

-