Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Doğru sütyen nasıl seçilir

Kötü sütyen kötü haber demektir. Doğru sütyen nasıl seçilir merak ediyorsan, 10 ipucu yazımızda!Öpücük emoji

Hangi kadına sorarsan sor, doğru sütyeni seçmek göründüğü kadar kolay değildir. İyi bir sütyen biraz pahalı olabilir, yani sütyen almaya gittiğinde, parana uygun en iyi sütyeni nasıl bulacağınla ilgili bilgi sahibi olduğundan emin ol:

  1. Uygun sütyeni seçmenin en kolay yolu sana yardımcı olacak sütyen uzmanlarının olduğu bir mağazaya gitmektir. Eğer bu mümkün değilse (ya da çok utangaçsan), en azından evden çıkmadan önce göğüs ölçülerini aldığından emin ol.
  2. Göğüs kafesinin boyutu büyüdükçe, kap bedenin de büyür. Yani göğüs gelişiminin tam ortasındaysan, yakın zamanda muhtemelen yeni ve daha büyük bir sütyen alacağını bilsen iyi olur.
  3. Alışveriş için kendine bol zaman ayır. Çok çeşitli stil ve ölçülerde sütyen denemeye hazır ol. Bu biraz zaman alır ama buna değer!
  4. Kıyafetin altından nasıl göründüğünü anlamak için gömleğini üzerine giy.
  5. Spor tarz bir sütyen alıyorsan, sana yeterli desteği verdiğinden emin olmak için birkaç kez zıpla.
  6. Kötü duran bir sütyenin uyarıcı işaretlerini bil. Sütyenin arkası yukarı mı çıkıyor? Arkanda düz bir şekilde durmalı. Sütyen göğüslerinin arasından yukarı kalkıyorsa, aradaki şerit çok gevşek demektir. Göğüslerin sütyenden taşıyor mu yoksa memelerin kapları tam olarak doldurmuyor mu? Herhangi bir kabarıklık görüyor musun? Herhangi bir yerden tenini kesiyor mu? Sütyen askıların omuzlarından düşüyor mu ya da omuzlarını kesiyor mu? Sütyenin kenarları göğüslerine düz oturuyor mu?
  7. Farklı çeşitleri araştır: Küçültücüler ve destekli sütyenler, balenliler ve push-up sütyenler. Önden açılıyorsa, kolayca açılmayacağından emin ol.
  8. Açık renkli kıyafetlerin altında en az fark edilebilir olan sütyenler ten rengine en yakın renkte olanlardır.
  9. Yeni bir sütyen ortadaki ya da son çengelden takılabilir olmalıdır, çünkü zamanla esneyecektir.
  10. Bütün gün taktıktan sonra hala, mağazadaki kadar rahat olduğundan emin olmak için bir seferde tek bir tane al.

Hangi tür sütyenler sana en çok uyuyor?

-