Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Sinsice yaklaşan regl döneminden korunmanın yolları

Regl sana sürpriz yapabilir. Kendi ninja hamlelerinle buna hazırlıklı olabilirsin. Nasıl mı? Süper tedbirli korumayla!Sürpriz emoji

Regl dönemin sinsice yaklaşabilir. Buna hazır mısın? Bu en iyi reglden korunma stratejileriyle her zaman regl döngünün bir adım ötesinde ol.

Okuldayken reglin başlarsa ne yaparsın?

Reglin beklenmedik bir şekilde başlarsa nerede olursan ol, panik yapma. Okulda öğretmenlerin ve rehberlik öğretmenin neler olduğunu biliyor ve genellikle sana “acil” durumlar için ped verecekler.

Reglin ne zaman geleceğini bilmiyorsan nasıl hazırlıklı olabilirsin?

Bu olur da yağmur yağarsa diye yanında şemsiye taşımaya benzer, sadece yanında bir ped taşı yeter. Reglin yaklaştığı günlerde Orkid günlük ped tak ya da okulda dolabın varsa orada ya da çantanda birkaç tane tut böylece okulda her zaman korunaklı olacaksın. Eğer hazırlıksız yakalanırsan, utangaçlık yapma ve bir arkadaşına yanında fazla ped olup olmadığını sor. Okul yönetiminde de muhtemelen vardır.

Regl başladığında herhangi bir korunman yoksa ne olur?

Kısa vadeli bir çözüm olarak biraz tuvalet kağıdını katlayarak iç çamaşırına koy, bu akıntıyı biraz engeller. Reglin genellikle birkaç kan damlasıyla başlar ve senin bu arada korunma bulmak için zamanın olur.

Düzenli olarak regl olmaya başladıktan sonra, bir sonraki reglinin ne zaman olacağını öğreneceksin. Böylece kendi pedlerin her zaman yanında olacak. “Yedeklerini” çantanın ya da sırt çantanın içindeki fermuarlı bir bölmede sakla.

Reglin ne zaman beklenmedik bir şekilde başladı? Ne yaptın? Hadi anlatsana!

-