Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Egzersiz yapan genç kadın

Regl döneminde spordan vazgeçmeli misin? Hayır! Nedenini keşfet.Güçlü emoji

Yeşil dikdörtgen

Regl olmak seni yapmak istediğin şeylerden alıkoyuyor mu?

Böyle olmak zorunda değil! Regl olmanın seni yapmayı hoşlandığın şeylerden alıkoyması için hiçbir sebep yok. Ped ya da günlük pedlerin doğru kullanımı ile herhangi bir şey “görünüyor” diye endişelenmeden en sevdiğin kıyafetleri giyebilirsin. Birçok genç kızın regl döneminde nasıl aktif kalınabileceğiyle ilgili sorularının bazılarını burada bulabilirsin.

Regl döneminde spor yapabilir misin?

Ped kullansan da istediğin spor yapabilir ve günlük hayatına devam edebilirsin!

Egzersiz regli nasıl etkiler?

Biraz egzersiz regl sıvısının miktarını ya da süresini etkilemez. Aslında, egzersiz regl sancılarını rahatlatmaya genellikle yardımcı olur. Egzersiz yapmak sağlık için önemli olduğuna göre bu günlük rutininin bir parçası olmalıdır. Ama maraton koşmak için antrenman yapmak gibi çok ağır bir fiziksel aktivite regl olmamaya yol açabilir.

Regl olurken sıcak bir banyo yapabilir misin?

Regl olurken kendini ferah ve temiz tutmak en önemlisidir. Sıcak bir banyo ya da duş iyidir ve aslında sancıları rahatlatır ya da genel olarak senin gevşemene yardımcı olur.

Regl esnasında saçlarını yıkayabilir misin?

Elbette. Bir hafta boyunca saçlarını yıkamadığını düşünebiliyor musun? İğrenç! Regl döneminde saçlarını yıkamaman için hiç bir sebep yok. Su reglini durdurmayacak.

Başka sorun var mı? Sor gitsin! Belki başka bir genç kız tam da senin sorunun cevabını biliyordur.

-