Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Kadın külot

Rahatlık mı estetik mi? Adet döneminde giyilecek en iyi külotlar.Sürpriz emoji

Konu külota gelince, piyasada o kadar farklı stillerde, farklı kesim ve renklerde seçenek var ki! Peki adet döneminde giyeceğin en iyi külot nasıl olmalıdır?

Eskisi mi Yenisi mi? Tamamen sana kalmış.

Bazı kızlar regl döneminde bir kaza olur da lekelenir diye en eski ve en sevmedikleri külotları giymeyi tercih ederler. Bazılarıyla, ayın o zamanında kendilerini temiz ve iyi hissetmelerini sağladığı için en yeni, en sevdikleri külotları giyerler.

Adet lekesinden mi korkuyorsun?

Yoğun günlerde külotunun lekelenmesinden endişe ediyorsan gece için yapılmış pedlere başvurabilirsin. Ufak tefek kazalara karşı ekstra koruma sağlarlar.

Adet lekesini temizlemenin püf noktaları

Eğer beklenmedik bir anda regl olduysan ve külotun lekelendiyse, unutma ki kan lekesini çıkarmanın en iyi yolu SOĞUK su ve tuzdur. Soğuk su ve tuz uyguladıktan sonra normal deterjanla yıkayabilirsin.

Kaç Beden Külot Giydiğine Dikkat Et

Hangi tarzda külot giyersen giy, özellikle ped kullanıyorsan bedenine uygun külotu seçtiğinden emin ol. Pedi olduğu yerde sabit tutan şey külottur. Eğer çok büyükse, çok eskiyse ve esnekliğini kaybetmişse külotun pedi muhtemelen yerinde sabit tutamaz.

Adet döneminde nasıl külot giymeyi tercih ediyorsun?

-