Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Bir kitap okuma üzgün kız

En yakın arkadaşına güle güle mi dedin? Burada bu acıyı azaltabileceğin 10 farklı yol bulabilirsin.Düşünen yüz emoji

En yakın arkadaşından ayrılmak gerçekten acı verir, bunu biliyoruz. Fakat burada arkadaşlığı olabildiğince acısız bir şekilde bitirebilmekle ilgili 10 şart bulacaksın.

1. Küfür etmemelisin

Biriyle ilgili atıp tutmak büyük bir paket patates cipsi yemek gibidir: O anda ne kadar tatmin olduğun önemli değil, bitirdiğinde kendini kötü hissedersin. Soğukkanlılığını korumak ve ağzını kapalı tutmak daha iyidir.

2. Ona mesaj atmamalısın

Asla, tekrar ediyoruz asla telefon açma! Şimdi söylediğin iyi ya da kötü her şey her ikiniz de kavga sonrası kendinize gelmeye çalıştığınızdan dolayı istenmeyen sonuçlara neden olacak.

3. Kendine fazla yüklenmemelisin

Nerede yanlış yaptığını düşünürken sadece kendi kendini yersin. Olay şu; iki insan arasındaki çatışma her zaman bu iki insanla ilgilidir. Bu yüzden işlerin nasıl buraya kadar geldiğiyle ilgili kendini suçlamayı düşünme bile.

4. Gizlice onun Facebook sayfasını takip etmemelisin

Onu sayfasında yaptığı son güncellemeleri izlemek bir şeylerin değişmesine yardımcı olmayacak. Sana onu arkadaşlıktan çıkarmanı elbette önermiyoruz (ki bu çok önemsiz bir şey) ama buna rağmen Facebook’unu bir ya da iki hafta kapalı tutmayı düşün böylece içindeki onun Facebook profilini kontrol etme isteğini durdurabilirsin.

5. Diğer arkadaşlarınla takılmalısın

En yakın arkadaşlarından bir diğerini ara ve birlikte bir şeyler yapmak için randevulaşın. Diğer insanlarla daha fazla eğlenceli bir şeyler yapmak, “eski” en yakın arkadaşın hakkında daha az kafa yormanı sağlayacaktır.

6. Günlüğünü “yeni” en yakın arkadaşın olarak görmelisin

Bu arkadaşlık dramasının seni nasıl hissettirdiğiyle ilgili yazmak bütün bu zorlu duygular içerisinden neler anladığını seçmene yardımcı olur ve nerede olduğun ile ilgili seni daha iyi hissettirir.

7. Biraz üzülmene i̇zin vermelisin

Biraz duygusal olmanda bir sorun yok. Hüzünlü filmler seyret, pijamalarınla otur ve çekinmeden bir kutu dondurma ye. Yalnız bu debelenmeyi çok uzatma; buradaki ana fikir moralini bozan şeyleri sistemden çıkarmak ve uzun dönemli bir sıkkınlık içine girmemektir.

8. Kendine önem vermelisin

Bir arkadaşın ile bir gerginlik yaşadığın zaman çoğunlukla onun ne yapmak istediğine çok daha fazla zaman ayırırsın. Şimdi senin gerçekten ne istediğin hakkında düşünme zamanı. Eline boya fırçası almayalı ya da voleybol oynamayalı çok uzun zaman oldu, değil mi? Bunları yap, derhal!

9. Onun da seni incittiğini unutmamalısın

Şundan emin olabilirsin: Bu onun için de zorlu bir zaman. Unutma ki senin için ne kadar zorsa onun için de o kadar zor olduğunu hatırlamak, üzüntünün merhamete doğru yönelmesine yardımcı olabilir.

10. Kendini şımartmalısın

Son dönemlerde bazı zorlu şeyler yaşadın bu sebeple bir köpük banyosu yap, tırnaklarına pembe oje sür ya da seni rahatlatan veya şaşırtan bir şeyler yap. Bunu hak ettin!

En yakın arkadaşını kaybetmenin üstesinden nasıl gelinebileceğini biliyor musun? Paylaş ve diğer kızlara da yardımın olsun!

-