Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Güzel mutlu baba ve kızı

Bu meseleler senin için henüz yeni mi? Şu beş makyaj önerisiyle başlamaya ne dersin?Öpücük emoji

Makyaj yapımı, doğal güzelliğini vurgulamanın ve en iyi özelliklerini görünür kılmanın etkili bir yolu. Aşağıdaki tavsiyelere uyarak, güzelliğini ortaya çıkaracak makyaj yapımını geliştirebilirsin.

1. Fondöten ve kapatıcı

İşin sırrı şu: Ne kadar az o kadar iyi. Fondöten makyajı herkes için değil ve kimi zaman sana kendini ağır ve kötü hissettirebilir. Eğer fondöten kullanmakta ısrarcıysan, cilt rengini göz önünde bulundur. Eğer cilt renginin daha açık görünmesini istiyorsan, iyi bir nemlendirici kullan.

Kapatıcı gündüz ya da akşam, yüzünde oluşan lekeleri kapatmak için kullanabileceğin bir ürün. Cildine uygun bir renk seç ki kapatıcı ayrıca bir leke oluşturmasın. Sür, kurumasını bekle ve pudrayla etrafında oluşturduğu çizgiyi yumuşat. Eğer leke bu şekilde tamamen görünmez olmasa bile, daha az görünür olacaktır.

2. Allık

Allığı elmacık kemiklerinin üzerine sürerek doğal bir görünüm kazanabilirsin. Açık renkli allıkları tercih et. Böylece hafif güneş yanığına benzer, gül rengi bir gölge düşürmüş olursun yüzüne. Fırçayla elmacık kemiklerinin üzerine hafif dokunuşlarla uygula. Bunu yaparken gülümsersen tam doğru bölgeyi ayarlamış olursun. Çok az burnunun üzerine ve yine alnına dokundurarak işlemi tamamla.

3. Gece makyajı ve göz kalemi

Gecenin renkleri, gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarmak için çok uygundur. Gözlerinin üzerine doğal gölge oluşturacak bir renk seç. Kahverengi ya da ela gözler için en iyisi bakır ve altın gibi sıcak renklerdir. Kahverengi ve yeşil gözler için ise gri ve erik tonları iyi gider. Ayrıca göz kalemini gözlerini daha görünür kılmak için de kullanabilirsin. Her zamanki gibi, ne kadar az kullanırsan o kadar güzel olacaksın. Başlangıç için gri ve kahverengi göz kalemi en iyisi.

4. Rimel

Birazcık rimelle kirpiklerini daha görünür hale getirerek gözlerini vurgulayabilirsin. Çok güzel mavi gözlerin mi var? Kahverengi rimel kullan. Göz rengin koyu mu? O zaman biraz daha koyu bir maskara tercih et. Gözlerinin görünürlüğünün artması için kirpiklerini hafif kıvırman da gerekir. Bu da en fazla beş saniye alır. Kıvrılmış kirpiklerinin üzerine rimeli uyguladığında farkı göreceksin.

5. Dudak parlatıcı

Senin yaşında en doğrusu parlatıcı kullanmak. Hem doğal görünür hem de ışıltını artırır. Hafif renkli parlatıcılardan kullanabilirsin. Mümkün olduğu kadar doğal renkleri tercih et. Dudaklarına uygulayıp kurumasını bekle. Görüntünü güzel bir parlatıcı ile tamamlayabilirsin.

Kimi zaman makyaj yapımında işler yolunda gitmez. Seni en çok utandıran maceranı paylaşmak ister misin?

-