Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Beş genç kız gülümseyen

Sadece 1 En İyi Arkadaş Yeter Mi? Farklı arkadaşlık ilişkileri yaşamak için sahip olman gereken 5 farklı arkadaş.Sürpriz emoji

1) Farklı Kişilerle Arkadaş Olmak İyidir:

Sadece sana benzeyen, senin gibi davranan veya senin gibi konuşan arkadaşlıklar sıkıcı gelmeye başlayabilir. Senden farklı olan en az bir dost edinmeye çalış. Mesela o aksanlı konuşuyordur, senin aksanın yoktur. O dub step dinlemeyi seviyordur, sen alternatif müzik. O sinemaya ilgi duyuyordur, sen kitaplara. Böyle bir arkadaşın olursa hayatına renk katan pek çok farklı deneyim yaşayabilirsin.

2) Bayan Pozitif:

Canını sıkan bir şey olduğunda Bayan Pozitif gelip seni nasıl neşelendireceğini bilir. Bu arkadaşın sana olan inancını asla kaybetmez ve onunla birlikteyken istesen kanatlanıp uçabilecekmiş gibi hissedersin. Bu kız sana her şeyi yapabilecek güçte olduğunu hissettirmekle kalmaz, yeni bir şey denemekten korktuğunda da seni yüreklendirir. Mesela, saçını çok kısa kestirmek istediğinde ama buna cesaret edemediğinde veya hoşlandığın erkeği mezuniyet partisine davet etme cesaretini bulamadığında ya da staj yapmak için başvuruda bulunmaktan çekindiğinde, kız arkadaşın sana ihtiyacın olan cesareti verir.

3) Kız Kardeş Kadar Yakın Bir Dost:

Biri eski dostlardan mı söz etti? İşte bu kız ve sen arkadaş olduğunuzda daha bebek bezleriyle dolaşıyordunuz. Birlikte o kadar çok zaman geçirdiniz ki! (Hani onun ailesiyle beraber çıktığın tatili hatırlıyor musun?) Moralinin bozuk olduğunu anlamak için sana bir kez bakması bile yeter ve sen de onun her şeyini anlarsın. Yıllar içinde belki eskisi kadar çok görüşememeye başladınız. Ama bu hiç sorun değil çünkü bir araya geldiğinizde sanki hiç ayrılmamış gibi hissedersiniz.

4) Erkek Arkadaşın Tam Da Böylesi:

Bazen tam da ihtiyacın olan şey iyi bir erkek arkadaştır (sevgili olan erkek arkadaşlarla karıştırmamak lazım). Başka kiminle aksiyon filmi seyredip, başka kimin yanında rahat rahat geğirebilirsin? Yakın ve güvenilir bir erkek arkadaşa sahip olmanın en iyi yanı da, ilişkiler ve erkekler hakkında en iyi tavsiyeleri ondan duyabilecek olmandır. Bir uyarı: Böyle en iyi arkadaşların arasında bazen yakın arkadaş ve sevgili kavramları karışabilir. En yakın arkadaşa aşık olmak gibi durumlar yaşanabilir. O yüzden yakın erkek arkadaşınla sadece arkadaş olduğunuzu ilk aşamalarda netleştirin.

5) Kız Kıza Eğlence Deyince Hemen Onun Adı Gelir:

Hava yağmurlu ya da kar yağıyor. Diğer arkadaşlarının hepsi evde battaniyelerinin altındalar. Ama bir kız arkadaşın var ki, seni arıyor ve buluşup sinemaya ya da kızak kaymaya gitmenizi öneriyor. Böyle arkadaşlar sana hayatın kısa olduğunu, o yüzden dışarı çıkıp yaşaman tadını çıkarman gerektiğini hatırlatan harika dostlardır. Kız kıza eğlenmek için bir “kanka” gerektiğinde hiç düşünmeden onu ararsın!

-