Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
İnce üçlü katman merkezi - Islaklık ve kokuyu çekip hapsetmeye yardımcı olur

Boş zamanını hayatını gerçek anlamda değiştirecek bir şeylerle doldur… Hobi çeşitlerine dair bu sitede birçok yazı bulabilirsin.Yumruk yumru emoji

Pul biriktirmekten, fular dikmeye kadar bütün hobi çeşitlerini gözden geçir... Sana göre değiller mi? Bugünün hobi çeşitleri kek pişirmekten Instagram’da yayınlanacak güzellikte fotoğraf çekmeye kadar pek çok başlık içeriyor. Hangisini seçtiğin o kadar da önemli değil. Önemli olan basit, eğlenceli bir yöntemle hayatına biraz denge kazandırmak. Hobilerin sana ne yararı olacağını merak ediyor musun?

1. Stres gidericidir

Süper karmaşık bir hayatı iyilikler dünyasına dönüştürmenin yollarından biridir hobiler. Çünkü yapmak zorunda olmadığın halde yaparsın. Bu açıdan koro çalışmasına ya da ev ödevine benzemez. Bir hobiye sahip olmak sana her an tazelenme olanağı sunar. Okul ya da iş nedeniyle zorunlu olmadığın bir şeyi yapmak, stres atmana yarayacak yaratıcı bir akış getirir hayatına.

2. Buz kırıcıdır

Yeni birileriyle tanışmakta zorluk mu çekiyorsun? Hobilerin büyüleyici güçlerine güven. Seninle aynı hobiyi paylaşan biriyle sımsıcak bir dostluk kurabilirsin. İnsanlarla sırf buluşmak için buluşmak yerine, ortak ilgiler üzerinden arkadaşlık kurmak gibisi yoktur.

3. Kendini iyi hissettirir

Herkes sınıfta ne kadar iyi olduğunu bilir, zaten okul yıllığın bu tür şeyler söyleyen yazılarla doludur. Ama bir hobiye sahip olmak, okul ya da spor dışında bir alanda da başarılı olabildiğini hissetmeni sağlar. Belki de başarıyı hissedeceğin alanlar okul ya da spor dalları değildir. Bir hobiye sahip olmak, sana arzu ettiğin özgüvene ulaşma olanağı verir.

4. Zekanı geliştirir

Birçok bilimsel araştırma çocukken edinilen hobilerin daha sonra insanlara büyük başarılar ve zenginlikler kazandırdığını gösteriyor. Özellikle de iyi bildiğin, ustalaştığın bir hobi ilerde sana hayatını alternatif bir yoldan kazanma olanağı sunabilir. En iyi tarafı da hayatını sevdiğin bir işi yaparak kazanacak olmandır.

-