Pink-circle-left-GAP-rightBeyaz daireYeşil daire
Güneş gözlüğü üç mutlu kız

Bu yaz eğlenmek için neler yapmayı planlıyorsun?Sarı gülümseme emoji

Şöyle iyi bir yapılması gerekenler listesi hazırlamaya ne dersin? Sana birkaç önerimiz var… Daha fazlası için bu siteyi incelemeye devam et!

Yeşil dikdörtgen

Keşke yaz tatili bütün bir yıl boyunca sürseydi değil mi?

Etrafta canının istediği gibi dolaşsaydın, saatlerce arkadaşlarınla zaman geçirseydin, her gün havuza ya da denize gitseydin, gece geç saatlere kadar uyanık kalma şansın olsaydı. Ne yazık ki yaz tatili sonsuza kadar sürmüyor. Ama istersen yazı olabilecek en eğlenceli şekilde değerlendirebilirsin. Yeter ki yaza başlarken iyi bir yapılması gerekenler listesi hazırlamış ol.

1. Kendi listeni hazırla

Bu listeye yalnızca eğlenmek için değil, kendi ilgilerini keşfetmek için de bir şeyler ekle. Bir kitabı okumak, bir filmi seyretmek, yeni bir spor dalında kendini geliştirmeye başlamak… Sözün kısası bu listeye hep yapmak isteyip de okul zamanı vakit bulamadığın şeyleri yaz tatilinde yapmak için ekle. Bir müzeyi ya da sergiyi dolaşmaktan, evde dondurma yapmaya kadar her şey olabilir…

2. Dışarda ye

Hayır hayır, her gün lokantalarda yemek yemekten bahsetmiyoruz. Kendine güzel bir sandviç ya da atıştırmalık hazırla, çantana yerleştir ve şehrin en sevdiğin yerlerine gidip hem yemeğini ye, hem güzel vakit geçir. Evin bahçesinde ya da balkonda mangal yapmayı öğren. Tabii komşuları rahatsız etmeden... Akşam yemeklerini hazırlamayı üstlen ve mutfak marifetlerini geliştir. Endişelenme, birkaç başarısız girişimden sonra tam bir ustaya dönüşeceksin. Ayrıca et yemeyen arkadaşların için sebze yemekleri konusunda kendini geliştirmeyi unutma.

3. Arkadaşlarınla vakit geçir

Yaz akşamları yıldız gözlemlemek ve hikayeler anlatmak için çok uygundur. En iyi arkadaşlarınla her fırsatta bir araya gelin ve yaz gecelerini şenlendirecek etkinlikler geliştirin. Örneğin kumsalın yazlığınıza yakın bir yerinde kamp yapın. Herkes birer uyku tulumu, pijama ve yastık getirsin. Kısık ışığın altında birbirinize korku hikayeleri anlatın. Ardından yapabilirseniz birlikte yıldızların altında uyumaya çalışın.

4. Park ziyaretleri

Şehirdeki parkları ziyaret edin. Ve bu parkları özel kılan şeyleri keşfetmeye çalış. Ağaçları ve özelliklerini öğren.

Senin yazın yapılması gerekenler listende neler var?

-